Вітаю Вас, відвідувачі!

Тут ви можете знайти цікаві розробки уроків історії та правознавства, оригінальні дидактичні матеріали, відео та презентації. Буду вдячна за Ваші коментарі.

Екологічне право

   Тема уроку:  Екологічне право
Мета уроку:  охарактеризувати екологічне право,  екологічні права і обов’язки громадян; ознайомити учнів з правами та обов’язками власників природних ресурсів та природокористувачів
Розвивати вміння працювати в групі, робити висновки на основі нормативних документів, висловлювати свої думки
Виховувати бережливе ставлення до природних ресурсів.
Очікувані результати:
  • Давати  визначення екологічного права та називатти його основні джерела;  
  • Робити загальну характеристику Червоної книги України; 
  • Називати екологічні права і обов’язки громадян; 
  • Пояснювати, що таке використання природних ресурсів, називає його види, хто є їх власниками, хто природокористувачами, називати їхні права і обов’язки.
Обладнання: Конституція України, Земельний, Лісовий та Водний кодекси України, Закони «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про природно-заповідний фонд», «Про охорону атмосферного повітря», «Про тваринний світ».
Тип уроку: комбінований
Основні поняття: екологічне право, загальне та спеціальне приро­докористування, Червона книга України.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань
1). Робота з картками

 Картка № 1
Поясніть поняття адміністративне право.
Які види адміністративних стягнень передбачено законо­давством?
Картка № 2
Поясніть поняття адміністративне правопорушення
Які джерела адміністративного права ви знаєте?.
Картка № 3
Поясніть поняття державна служба.
Які адміністративні правопорушення ви знаєте?

2). «Мікрофон»
Які, на вашу думку, повинні мати якості державні службовці.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

(слайд 2)

«Мозковий штурм»
Переглянувши ілюстрації дайте відповідь на запитання:
 Які проблеми породжує розвиток промисловості, людства загалом?
 Чим може загрожувати людству недостатня увага до збереження навколишнього середовища?

ІV. Вивчення нового матеріалу, формування умінь та навичок.
Представлення теми, мети та очікуваних результатів уроку (слайд 1, 3, 4, 5)
План уроку
1.   Загальна характеристика екологічного права.
2.   Екологічні права і обов’язки громадян.
3. Використання природних ресурсів. Права і обов’язки власників природних ресурсів та природокористувачів.
4.  Червона книга України.

1.     Загальна характеристика екологічного права.
«Мозковий штурм»
Які відносини  на вашу думку регулює екологічне право?
На основі відповідей записати визначення «екологічне право» (слайд 6)
Розповідь вчителя «Джерела екологічного права» (слайд 7)
   ·        Конституція України
   ·        Земельний кодекс України
   ·        Лісо­вий кодекс України
   ·        Водний кодекс України,
   ·        Закон «Про охорону навколишнього природного середовища»
   ·        Закон «Про природно-заповідний фонд»
   ·        Закон «Про охорону атмосферного повітря»
   ·        Закон «Про тваринний світ».
Робота з Конституцією України ст.14, 16, 92 (слайд 8)

Метод «Прес»
Держава визнає своїм обов’язком забезпечення екологічної безпеки тому, що…
2.       Екологічні права і обов’язки громадян.
Робота в групах
   ·        1 – група «Екологічні права громадян»; Конституція ст.. 50, Земельний кодекс України, Закон «Про природно-заповідний фонд», Закон «Про охорону атмосферного повітря»
   ·        2 – група «Екологічні обов’язки громадян»; Конституція ст..66, Закон «Про природно-заповідний фонд», Закон «Про охорону атмосферного повітря»
Представлення результатів роботи, створення таблиці (слайд 9)

3. Використання природних ресурсів. Права і обов’язки власників природних ресурсів та природокористувачів.
Бесіда
Як людина використовує природні ресурси?
Робота з поняттям
Використання корисних властивостей навколишнього при­родного середовища для задоволення економічних, оздоровчих, культурних, естетичних і будь-яких інших потреб називають природокористуванням.(Слайд 10)
Робота з таблицею (Слайд 11)

«Дискусія»
Назвіть причини розподілу природокористування на загальне та спеціальне. Чи є це доречним?
4.      Червона книга України.
Знайти в Інтернеті інформацію
1 група - про Червону книгу України
2 група – про Чорну книгу України
Повідомлення результатів роботи
(Слайд 12)

Бесіда
Який взаємозв’язок є між діяльністю людини та появою нових сторінок у цих книгах?
Які це має значення для майбутніх поколінь?
V.  Перевірка засвоєння знань та вмінь учнів.
(Слайд 13) «Дерево рішень»
Запропонуйте закони для збереження та відродження природних ресурсів України

VІ. Підсумки уроку
VІ. Домашнє завдання (Слайд 14)
1.         Опрацювати матеріал підручника
  2.         Знайти в матеріалах преси виконання екологічних обов’язків чи використання екологічних прав громадянами України.
3.         Створити екологічний проект «Захист природних ресурсів рідного краю.





Немає коментарів:

Дописати коментар