Мета:ознайомитися з
історичними аспектами
виникнення держави; охарактеризувати
теорії виникнення та історичні типи держави; розглянути особливості
впорядкування суспільних відносин у додержавний період; визначити суть
понять«суспільство», «історичний тип держави»;
Очікувані результати:пояснювати зміст понять теми;розповідати, що таке суспільні
відносини, які є їх види, наводити приклади;обґрунтовувати необхідність організації
суспільних у додержавний період;називатитеорії
виникнення держави та давати їх коротку характеристику; історичні типи держави
і права та давати їх коротку характеристику.
Основні
поняття:«суспільство», «історичний тип держави»;
Обладнання: Презентація, Конституція
України, словник - довідник, схема, таблиця, картки.
Тип уроку:засвоєння нових знань, умінь, навичок.
Хід уроку
І.
Організаційний момент.
II.
Мотивація
навчальної діяльності.
Метод «Прес»
1. Я вважаю, що
2. … тому, що…
3. … наприклад…
4. … тому…
Робота з слайдом 3.
Робота з слайдом 4.
Учні наводять приклади суспільних
відносин
III.
Повідомлення теми, плану уроку.
Робота з слайдом 1, 2
IV.
Сприйняття та усвідомлення навчального матеріалу.
Слайд 5
План
1.
Влада
і соціальні норми в первісному суспільстві
Слайд 6
Бесіда з учнямиРозгляньте малюнок та дайте відповіді на запитання:
Чи була держава у первісному суспільстві?
З уроків історії розкажіть про
життя первісних людей?
Чому в додержавному суспільстві
виникло поняття «табу»?
Розповідь вчителя (слайди 7 - 9)
Слайд 7
Слайд 8
Слайд 9
2.
Як з'явилася держава
Завдання
учням
1.
Розглянувши слайд і схему в
підручнику назвіть основні теорії виникнення держави.
2.
Дайте відповідь на запитання
слайду 10.
Слайд 10
1 3. Історичні типи держави
Завдання
учням Використовуючи знання з історії назвіть історичні типи держав
Слайд
11
Робота зі
слайдом 12
Слайд 13
«Коло
ідей»
Запитання
учням: Якою ви бачите державу соціальної демократії?
Слайд 14
Робота з
слайдом 15
V. Закріплення
матеріалу.
Слайд 16
«Незавершене речення».
Використовуючи уявний мікрофон,
формулюємо незавершене речення і пропонуємо учням сформулювати його кінцівку.
Кожний наступний учасник обговорення повинен починати свій виступ із
запропонованої формули. Діти працюють з відкритими реченнями: «На
сьогоднішньому уроці для мене найважливішим відкриттям було...», або «Ця
інформація дає змогу зробити висновок, що...», або «Це рішення було
ухвалено тому, що...», або «Сьогодні я навчився..., мені хотілося в
майбутньому навчитися...».
VI. Підсумок
уроку. Оцінювання.
VII. Домашнє
завдання.
Слайд 17
Немає коментарів:
Дописати коментар